حزب الحركة الوطنية التركمانية
Türkmen Milli Hareket Partisi
Faaliyetler ve Etkinlikler
Fotoğraf Haber
Ortadoğu’da Türkmen Gerçeği Konferansı, Reha Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı

Balıkesir’in burhaniye ilçesinde, Körfez Yörük ve Oğuz Boyları Kültür Dayanışma Derneğinin organize ettiği Ortadoğu’da Türkmen Gerçeği Konferansı, Reha Yurdakul Kültür Merkezinde yapıldı. 
Türkmen Milli Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Tarık Sülo Cevizci ile Tarih ve Kültür Araştırmacısı Aydın Ayhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansı Kaymakam Hüseyin Öner ile Belediye Başkan ...

2016-01-12

Suriye Olayları ve Türkmenler

<span style="&quot;color:rgb(20," 24,="" 35);="" font-family:helvetica,arial,lucida="" grande,tahoma,verdana,arial,sans-serif;="" font-size:13.63636302948px"="">Başkan yardımcımız Sn. Tarık Sülo Cevizci 11 Aralık Perşembe günü saat 14.00'de Galatasaray üniversitesinde Suriye olayları ve Türkmenlerin konuşulacağı panele katılacaktır. 

...

2014-12-12
Şehit Selami Aynur'un Ailesine taziye ziyareti

Suriyeli Türkmenler onu unutmadı
Suriye lideri Beşar Esed'in kuzeninin öldürüldüğü çatışmada görev aldığı için başına ödül koyduğu ve geçtiğimiz hafta girdiği çatışmada vurularak öldürülen Giresunlu Selami Aynur'u Suriyeli Türkmenler unutmadı.
Suriye Türkmenleri Meclis Başkanı olan ve Suriye ordusundan ayrılan General Fayez El Amro, Esad rejimine karşı savaşmak için bir süre ...

2014-04-04

Suriye Türkmen Medyası Paneli

Eskişehir Türk Dünyası Başkenti Etkinlikleri Dahlinde 20-21.03.2014 Tarihinde Suriye Türkmen Medyası Toplantısı düzenlenecektir.

Herkes Davetlidir. 

...

2014-03-18
Gençlik Kollarımız Celal Bayar Üniversitesinde Kokteyle Katıldı

"HER YERDE VARIZ"

Manisa'da Celal Bayar Üniversitesi uluslararası öğrencileri, Uluslararası Öğrenci Ofisi ile Genç Liderler Kulübü tarafından düzenlenen kokteylde bir araya geldi.

 8 Mart 2014 tarihinde Üniversitemiz Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kokteyle; Uluslararası İlişkiler Birimi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Ersel Obuz, Koordinatör Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Murat ...

2014-03-13

Panel Duyurusu

Panel Duyuru

Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan yardımcısı Ziyad HASAN, Beykent Üniversitesinde düzenlenecek panele katılacak, ve Suriye kriziyle ilgili konuşma yapacaktır.

15 MART ( Cumartesi )

Beykent Üniversitesi Ayazağa kampüsü

Saat : 10:00

Program Katılımcılarının Konuşmaları

ORTADOĞU OTURUMU

Feyza GÜMÜŞLÜOĞLU (gazeteci- yazar) ve Ziyad HASAN (Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan Yardımcısı)

Konu: Suriye Krizi

 

Doç. Dr. Mehmet ...

2014-03-13

Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Yöneticileri BM OCHA ile Gaziantep Merkezinde Bir Araya Geldil

Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Suriye ve Suriye Türkmenlerinin sıkıntılarını dile getirmek üzere Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi yetkileri Gaziantep merkezinde bir araya geldiler. Bu buluşmaya  Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkanı Muhammet Vecihi Cuma ve Başkan Yardımcıları Tarık Sulo Cevizci ve Yusuf Mahli ve ...

2014-03-12

Suriye Türkmen Milli Hareket partisi Genel Başkan'ın Kuruluş Kongresin'deki Konuşması

Can Suriye'mizde, tarih kanla yazılıyor, halk özgürlük ve onuru için haykırdı ama rejim ölümle, yıkımla, tehcirle karşılık vererek müsalim halka, insanlığın bildiği en acı dramı yaşattı ve yaşatmaya devam emektedir.
Her türlü zorluklara karşı, ulusal ve uluslararası karmaşıklıklara rağmen Suriye Türkleri olarak siyasi tarihimizde yeni bir sayfa açıyor ve bugün huzurunuzda ...

2014-03-06

Kongreye Davet


"Suriye Türkmen Milli Hareket Parti'sini" Kuruluş Kongresine Suriye Demokratik Türkmen Hareketi Olarak Sizleri Davet Etmekten Şeref Duyarız. 

Saat   :09.30 Sabah- Gün: Pazar - Tarih: 2 Mart 2014. 


Geniş Bilgi İçin:

Tel         : +90 212 632 78 91. 
Cep        : +90 531 272 84 ...

2014-02-25